Walker Drahotová zima Pekin, ogrzewa swoje medale?

BEZPOŚREDNIO z Pekinu | Wczesna pobudka czeka jutro rano walker Agnes Drahotová. Dwadzieścia lat mistrz świata juniorów i zeszłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy w Zurychu na mistrzostwach Pekinie przeniesiony na poniedziałek z koncentracji japońskiej Tsukuba i piątek trafi w wyścigu na 20 km na swojej pierwszej starszy globalnej medal.

Pobudka temu piąta i ósma trzydzieści już na początku (w Czechach będzie trzydzieści rano), dzisiaj Anežka Drahotová nie spać dużo.

„To prawdopodobnie nie spełnia nikogo, ale jestem przyzwyczajony do wyścigu rano. Wytrzymałość na torze nie jest tak ważne. Nie trzeba być podekscytowani od samego początku.Być może jest to zaleta, że ​​chciałbym być nieco stonowane, a ponadto mamy ten schemat do przodu dostosować „mówi Drahotová.

Drahotová dopiero początek tygodnia przygotowuje się do japońskiej Tsukuba, gdzie trener Ivo Pitákem uciekł przed przewidywanym Pekinie smog.

„chcieliśmy, aby upewnić się, że nie były takie same warunki atmosferyczne, wilgoć i ciepło, gdy był w czystym środowisku, które na Uniwersytecie w centrum nauki w Tsukuba jest”, mówi trener Piták.

w Pekinie, chociaż założenia znacznie czystszego powietrza, ponieważ chińscy organizatorzy lewo jak na olimpiadzie w 2008 roku zamknąć główną fabrykę w alternatywnych samochodów przez nieparzystych i parzystych znaków, a miasto nie może ciężarowe.

„Smog ale czuję się trochę w porównaniu do Japonii, to dość różnica”, mówi Drahotová. „Pogoda tutaj jest całkiem dobre.Jest to dla mnie dziwne jest to, że wszędzie zima. Trener Żartujesz. Myślałem, że będzie gorzej. Żałuję, że nie było bardzo parno, że denerwuje mnie najbardziej. „

W piątek rano pogoda jest kwestia siły wyższej ma jednak Drahotová inne rzeczy, wpływ na rozwój rasy. Od ostatniego mistrzostwa w Moskwie, gdzie zakończył się po dzielnej wydajności w siódmym wyścigu, osobisty rekord znacznie przesunięte i zaczął zbierać medale. Ten ostatni na U23 lipca Mistrzostwach w Tallinie, gdzie zdobyła srebro po nim w końcu przechytrzył Rosja Ponomarjovová. To był podobny trend jak w ubiegłym roku w Zurychu, gdzie w końcu stracił przynajmniej srebro.

„W Europie może w rzeczywistości wygrana. Około osiemnastego kilometr grupy wyglądała najlepiej.Ale kiedy oderwał się na trzy części, bała się wziąć każdy dokręcone i zaczął ciągnąć „, mówi Piták. „Rosja może fachowo czekał aż vytřískat iw tym momencie to šmikla. I pochwalił Agnes: Wow, masz brąz, ale okazuje się, że przyszłaś do złota, bo bałeś się? Kiedy chcesz wygrać, nie mogę się obawiać, że ktoś za doskočí „.

Piątkowa wyścig rozpoczyna się w ptasie gniazdo i dwa kilometr biegaczy czekają tereny wokół stadionu, który jest również celem. Drahotová tym czasie nie będzie miał do czynienia z rosyjskimi rywalami, którzy zapłacili za doping romans Center w Sarańsk.Chinki są faworytem do domu.

„Muszę szczerze powiedzieć, że taktyka jest zazwyczaj w wyścigu moja słabość”, przyznaje Drahotová. „Dobry, myśleliśmy o tym, taktyka nie można zaplanować, wyścig opracowała tysiące wariantów. Nepoženu przodu, będę starał się trzymać z największego faworyta. Przez ostatnie pięć kilometrów, tam nie ma wiele taktyk użytku. Jest to idzie, co daje…„