Tour przychodzi najtrudniejszy wzgórze. Ze względu na pogodę będzie krótszy, a kończy się w lesie

z Francji | Pogoda przygotowało tegoroczny Tour de France jest jednym z najbardziej oczekiwanych przysmaków. Wycieczka na wzgórzu Mont Ventoux uważany za jeden z najtrudniejszych, które mogą być w górnej rowerowej znaleźć, będzie dziś z powodu silnych wiatrów w południowej Francji, sześć kilometrów krótszy.

Umieść pieca i przy pomocy silnego wiatru na spieczoną górę znany pod nadajnika, gdzie sport zawodowy zmienia się w torturach, wykończone 12. etap już w schronisku Chalet Reynard sześć kilometrów w dół. Tak więc, gdy tylko droga odchodzi z lasu na otwartą przestrzeń i cały spektakl otrzymuje swój wspaniały punkt kulminacyjny.

„To wstyd. Bezpieczeństwo musi pochodzić po pierwsze, choć skrócone tak kultowego scenie żal. Niestety, jak się okazało.W przypadku gdy Komisja stwierdza, że ​​jazda do góry podczas silnych wiatrów nie jest bezpieczne, to nie jest. Robi wielką pracę, wiedzą, co robić „, wymuszona decyzja została prezentując Sir Dave Brailsford, Team Sky, w wywiadzie przed autobusie zespołu.

W telewizji francuskiej po prostu zabrakło fotografie wykonane na Mont Ventoux, że popołudnie. Wycinki koła, rozrzucone śmietniki, bałagan. Wiatru w górnej samotnego kolosa prowansalskim osiągnięta po 240 dniach w prędkością 90 kilometrów na godzinę, ale nie zbyt Mistral mierzy siłę ponad 300 km na godzinę. Odczyty wczoraj wahała się gdzieś między tymi liczbami.

„Gratulujemy Froomovi wzgórze będzie krótszy. Opublikowała dziś dużo energii i będzie mu brakowało przynajmniej tak jutro, „zażartował Peter Sagan na konto przeciwnika.On sam planuje wytężonej czasie wędrówka zawieszone swobodnie po dwóch aktywnych dni znowu potrzebuje zregenerować.

Nie wszyscy w peletonie skróci zbliżającą żal spektakl jako fani, którzy byli o zamontowanie zasypka z apetytem z okazji święta narodowego , w rocznicę zburzenia Bastylii. “Jestem zbyt zły”, uśmiechając Petr Vakoč zespołu Etixx-Quick Step. I Czech debiutant by był wśród tych, którzy cierpieli przez nadmierne.

Mont Ventoux, to co naprawdę okrutne rzeczy. Wiatr, silne słońce w suchych krajobrazu i ogólnego wycieńczenia po etapie godziny wznoszenia i czyni go dosłownie torturą.Tour de France zatrzymał się tam, aż po raz dziesiąty w historii jako pośredniego miejsca na wzgórzu; być zawarte w programie zapisuje organizatorzy być jeszcze rzadsze doświadczenie.

Połowa sekcji wznoszenia jest oficjalnym programie Tour de France pomalowane na czarno, co wskazuje na tendencję do co najmniej 9%. Były zwycięsko pokroju Eddy Merckx i Marco Pantani, śmierci tutaj na torze znalazł Tom Simpson w 1967. Ale to nie tylko ze zmęczenia – koroner znalazł amfetaminy we krwi w połączeniu z alkoholem. Do dziś pomnik Simpson jest odwiedzana przez wielkiego kolarza i otoczony Bidon na jego cześć.

„Ale nie sądzę, by to wystawić trochę dużo zubożały. Nawet wspinać schroniska jest dość trudne.Ponadto, należy dmuchać mocniej, więc nigdzie nie jest napisane, że grupa Mont Ventoux osiągnie wszystko razem. Wyścigi mogą być również bardziej intensywne, chociaż wzgórze jest krótszy. To będzie warto, “powiedział Chris Froome

Wszystko o Tour de France czytaj tutaj»